Articles

Askeri Hakim Volkan ?ahin, Dursun ??’in evini arayamad?

In Uncategorized on November 6, 2009 by hobarix

Albay Dursun Çiçek‘in evini arayan ve eşi temizlik ekibinde yer alan Dz. Ask. Hk. Yzb. İ.Volkan Şahin‘e ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı internetteki video paylaşım sitelerine düştü.
İnternetteki ses kaydında Albay Dursun Çiçek’in evinde yapılan aramanın uzun sürmesi ‘yeme içme’ye bağlanıyor.

Video paylaşım sitelerinde yayınlanan ve eposta aracılığıyla basına servis edilen kısa ses kaydında “Evindeki aramayı yaptım, aramayı başlattım saat 11:00, bitirdim saat 17:20’de. Bizim memur da diyor ki efendim bu kadar uzun sürmeyecekti. Yaa yedik içtik. Açıklama yaparken, ‘6.5 saat aradık. Onun adamını” ifadeleri yer alıyor.

Videodaki ses kaydı 1.48’den itibaren başlamaktadır.

Gönderilen mailde ve ses kaydının yer aldığı videoda ise şu ifadelere yer verilmiş:

KAMUOYUNUN DİKKATİNE;

İrtica ile mücadele eylem planı’nın aslını içeren ihbar mektubu, askeri yargının bağımsız ve tarafsız olmada zorlandığı gerçeğini bir kez daha ortaya koydu. Askeri mahkemelerin emir komuta zinciri altında hareket etmeleri nedeniyle hukuku uygulamada ve usulüne uygun soruşturma yapmada zorlandıklarını gösterdi.

İhbar mektubundaki en önemli konulardan birisi de Dz. Kur. KD. ALB Dursun Çiçek’in ev ve işyerinin göstermelik bir şekilde aranması, kullandığı bilgisayarların bilgiler bir daha geri getirilemeyecek şekilde temizlenmiş olmasıdır. Genelkurmay Başkanlığı tarafından Dursun Çiçek’in evini aramakla görevlendirilen kişi Dz. As. Hak. Yzb. İ. Volkan Şahin’dir. Volkan şahin ev aramasını yapmazken, ne kadar ilginçtir ki eşi Dz. Ütğm. Berrin Şahin de bilgisayarları temizleyip delilleri yok eden ekipte yer almıştır.

Güçlü bir Türkiye, hukukun üstünlüğü ve adaletin tecellisi adına Dz. As. Hak. Yzb. İ. Volkan Şahin’in, Dz. Kur. Kd. Alb. Dursun Çiçek’in evinde, nasıl göstermelik bir arama yaptığını daha doğrusu arama yapmadığını kendi sesinden kamuoyuyla paylaşıyorum.

Saygılarımla"

 

İşte o ses kaydı:
YouTube, Yahoo, MySpace, Metacafe, DailyMotion, Blip.tv and Veoh

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: